FRITID
Påskeferien hjemme? Her er aktivitetene
Borte bra, men hjemme best! Lilleakerbyen byr på en rekke opplevelser for deg som skal være hjemme i påskeferien.

Barna gleder seg til noen dager fri fra skolen, og vi får litt ekstra tid til å gjøre det vi har lyst til i påskeferien. Er du blant de som velger bypåske i år? Her er noen tips til aktiviteter i Lilleakerbyen.
Den store eggjakten på Lilleaker! Utforsk nærområdet
Få frisk luft og utforsk nærområdet, samtidig som dere gjør en gøyal påskeaktivitet for hele familien! Vi har gjemt 6 store påskeegg rundt på Lilleaker, ved hvert egg finner du et spørsmål – svar riktig på alle spørsmålene og hent ut en liten premie hos Møllefossen Café, Fåbro Gård, Café Grønn eller i informasjonen på CC Vest. Her er det spørsmål for både barn og voksne – så her kan hele familien være med på moroa! 🐰


Klatring på Gneis Lilleaker
Gneis Lilleaker har åpent hele påsken! En morsom aktivitet med vennegjengen eller med familien! Gneis Lilleaker tilbyr klatring for alle aldre, både for de med og uten erfaring. Det kreves ingen booking. Hver onsdag inviterer de også til sosial buldrekveld mellom kl. 18-20 for deg som ønsker å utvide klatremiljøet, og ønsker å lære litt klatreteknikk.



Nyt ferien på kafé og restaurant
Bruk påsken på å kose deg litt ekstra. I Lilleakerbyen finner du flere nabolagsperler – unike kaféer og restauranter med hver sin sjarm. Ta en rusletur blant de vakre stiene i nærområdet og sett deg ned på en kafé og nyt vårsolen. Drikk en kaffe, spis nystekt bakst og nyt følelsen av å ha ferie i byen. Dropp matlaging, og spis lunsj eller middag ute.
Ta en utflukt til idylliske Fåbro Gård. I kafeen kan du nyte bakst fra surdeigsbakeriet. På gården finner du også en koselig interiørbutikk. Hva med å prøve de virale kanelbollene, omtalt som Norges beste? eller noen av nyhetene på menyen? Se påskens åpningstider her: Fåbro gård
På Lilleaker Torg finner du Grønn Café og Deli, en sjarmerende oase midt i nabolaget. Unn deg en deilig lunsj og det vi mener er en av områdets beste kaffekopper! Her finner du både kafé, delikatesser, interiørbutikk og blomster.
Møllefossen Café er en familiedrevet kafé og interiørbutikk på Lilleaker som ligger i idylliske omgivelser ved Møllefossen. På dagtid tilbys det friske salater, sandwicher og toast, samt bakverk. På kveldstid kan du nyte vin, spekemat og andre delikatesser i kafeen. Møllefossen Café holder åpent alle dager i påsken fra kl. 10-16.
Pizza da Mimmo har åpnet uteserveringen og er en herlig nabolagsrestaurant med autentisk italiensk mat og stemning. Her får du servert håndlagde pizzaer stekt i vedfyrt ovn, hjemmelagde pastaretter og italienske klassikere, laget på gode råvarer!






Start påsken med vårens første softis 🍦
Hos Pascal på CC Vest er softis-sesongen endelig i gang – og dette er ikke hvilken som helst softis. Her får du en variant litt utenom det vanlige: vaniljeis med havsaltkaramell, knasende tørket makronkjeks og en macaron på toppen. Perfekt som en pause i shoppingen – eller å ta med seg på en gåtur på en av de mange fine turstiene i nærområdet.


Små, fine utflukter i nærområdet
I påsken er det ekstra fint å bruke nærområdet. Ta med en kaffe, noe godt i hånda – eller kanskje en softis fra Pascal – og nyt vårsola i en av parkene i området:
Lilleakerparken – En sentral og åpen park med nedfelte trampoliner og hyggelige sitteområder. Et godt sted for både lek og en liten pause i sola.
Fåbroparken – Et mer tilbaketrukket alternativ, med stier langs elva og store grøntarealer. Her finner du fotballbane, lekestativ og tuftepark – noe for både små og store.
Fåbro Hage – En rolig, grønn oase rett ved Fåbro Gård. Ta med piknikpleddet, slå deg ned i sola og unn deg en fersk bolle fra Fåbro Gård.




